RYTMIKA

Dzień dobry,

Opracowałam szczegółowo program Rytmiki Domowej. Program, ze względu na przedłużający się czas epidemii, ewoluował. Z wersji skondensowanej, którą opracowałam wcześniej, został po praktycznych konsultacjach rozbudowany do wersji odpowiednio uwzględniającej styl i tempo uczenia się dzieci. Równocześnie udało się dopracować projekt i wzbogacić o grafikę zachęcającą dzieci do udziału w zajęciach.  Przesyłam „Koncepcję” tego programu,  „Wprowadzenie” zawierające praktyczne wskazówki dla opiekunów oraz „Scenariusz nr 1”. Materiały te pozwolą opiekunom dzieci przeprowadzić spotkanie w ramach Rytmiki Domowej. Dostosowując się do ogólnej sytuacji w kraju cykl Rytmiki Domowej rozpoczniemy do tematyki prozdrowotnej, związanej z dbałością o czystość, jak również, dla kontrastu, z zaniedbaniami na tym polu. Przygotowuję i będę przesyłać kolejne scenariusze.Mam nadzieję, że cykl zajęć Rytmiki Domowej przyniesie dzieciom, rodzicom i nauczycielom jak najwięcej korzyści.

Pozdrawiam- Danuta Murawska, nauczycielka rytmiki

Nutka-Danutka cz 1. KONCEPCJA