Gr. II

Dzień dobry,

bardzo proszę o zapoznanie się z wierszem, a następnie o wykonanie pracy dotyczącej wysłuchanego utworu. Zdjęcia prac proszę przesyłać na pocztę przedszkola.

Idzie wiosna

Puk, puk, puk …w okienko!

– Wyjdźcie dzieci prędko.

Idzie już wiosenka

i słoneczko świeci.

Z baziami gałązkę

w ręku ma wierzbową.

I za pasem wiązkę

przylaszczek liliowych.

Idzie piękna pani

z jasnymi włosami.

W zielonej sukience,

wyszytej kwiatami.

Idzie, uderza witką

wierzbową z baziami.

Pokrywa się wszystko

młodymi listkami.

Słono złote świeci,

idzie piękna pani.

Puk, puk … chodźcie dzieci

na wiosny spotkanie.

Dziś zachęcam do założenia swojego „małego ogródka” w warunkach domowych. Link poniżej będzie w tym bardzo pomocny. Proszę o przesłanie zdjęć z wykonania zadania ( zostaną zamieszczone na stronie przedszkola).
Dziś proponuję wybór zabaw sensorycznych, w które można pobawić się w domu. Zaproście do zabawy całą swoją rodzinę. Rodzice mogą wybrać zabawy, które z pewnością się Wam spodobają. Link załączam poniżej.
zapraszam do wspólnego „rozbudzania się”

W marcu jak w garncu- praca plastyczna.

Marzec jak na razie nas rozpieszcza słoneczną pogodą. Nie wiadomo jednak, jak długo tak będzie. Musimy być przygotowani na to, że tak jak w znanym przysłowiu, tak i w prawdziwym życiu, postanowi pokazać na co go stać 🙂
Tematyka kaprysów marcowej pogody, jak mniemam, jak najbardziej na czasie 🙂 Dlatego proponuje wykonanie nieco innej niż dotąd znane, pracy plastycznej, ilustrującej zmienność marcowej pogody.
Ostatnio lubuję się w zegarach, dlatego i tym razem postanowiłam jeden z nich wykonać. Całość ma przypominać garnek ( czy tak jest, pozostawiam Waszej ocenie ;), na którym znajdują się najważniejsze symbole pogodowe, przestawiające zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla miesiąca marca.
Jak robimy zegarowy garniec?
Potrzebny nam będzie talerzyk ( może być papierowy, ja użyłam plastikowego. Ostatnio nasze sklepy cierpią na deficyt dużych papierowych talerzyków ;/ )
Ścinamy górną część koła, którą z kolei rozcinamy na 2 części.
Rozcięte części, przyklejamy ( ja zszyłam je zszywaczem 😉 po bokach pozostałej części koła, tworząc tym samym uszka garnka. Naklejamy symbole pogodowe, wcześniej pokolorowane przez dzieci, wbijamy pinezkę z wyciętą sylwetą parasola w środek garnka, od spodu mocujemy plasteliną i voila! Marcowy garnek jak ta lala 😀
Moje maluchy dziś kolorowały tylko symbole pogodowe, resztę pracy wykonają jutro. Ja jednak, nie mogłam wytrzymać by podzielić się z Wami pomysłem i zaprezentowałam własną pracę 😉 Mam nadzieję, że choć w minimalnym stopniu wyszła mi tak fajnie, jak gdyby robiły to moje pociechy 😀

Życzymy dużo zdrówka i Pozdrawiamy

Teresa Krawczyk-Gałkowska i Olga Puzanów