REKRUTACJA NA R.SZK. 2020/2021

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Już niedługo Wasze dzieci  przekroczą próg naszego przedszkola. Rozumiemy, że martwicie się, czy Wasze dziecko będzie przeżywało rozstanie z rodziną. Jest to dla niego trudny moment, bo maluszek nie rozumie dlaczego ma zostać bez mamy i taty w obcym miejscu i w dodatku z obcymi paniami. Taka sytuacja budzi w nim lęk i strach.

Dlatego, kochani Rodzice bądźcie cierpliwi, spokojni i uśmiechnięci , bo Waszym pociechom udzieli się taki sam nastrój.

Drodzy Rodzice, nie martwcie się, bo przed Wami są jeszcze miesiąc na przygotowanie dzieci do przedszkola. W czasie wakacji bacznie obserwujcie i sprawdźcie czy dziecko

–        jest w miarę samodzielne, tj. próbuje rozebrać się i ubrać ( oczywiście bez rozpinania guzików, suwaków i wiązania butów);

–        potrafi samodzielnie jeść korzystając ze sztućców i kubeczka, gryźć pieczywo i inne twarde potrawy;

–        samodzielnie korzysta z toalety i potrafi zgłaszać swoje potrzeby fizjologiczne;

–        potrafi umyć buzię i ręce oraz je wytrzeć ręcznikiem;

–        potrafi odpoczywać w ciszy po obiedzie ( nie musi to być sen ,ale odpoczynek połączony ze słuchaniem bajek);

–        umie bawić się samo bez angażowania osób dorosłych, a jeśli bawi się w towarzystwie innych dzieci , to czy nie zabiera im zabawek, nie traktuje ich jak intruzów;

–        potrafi werbalnie zgłosić swoje potrzeby ,poprosić o coś lub zapytać.

Jeśli zauważycie, ze Wasze dzieci nie potrafią wykonać wielu czynności, nie przerażajcie się, a czas wakacyjny poświęćcie na obserwacje, zabawy i rozmowy. Po wakacjach wspólnie pomożemy dzieciom przekroczyć próg naszego przedszkola.

Dużo słońca, wiele ciekawych przygód oraz uśmiechu przez całe wakacje, wszystkim Rodzicom i dzieciom życzy personel przedszkola.

wyprawka_2020_a5