Przedszkole nr 105 "Wesoła Stopiątka"

ul. Kochanowskiego 10 tel./fax 22 633 01 19 e-mail: p105@edu.um.warszawa.pl

REKRUTACJA 2021/2022

wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola_oddzialu_przedszkolnego

oswiadczenie

Szanowni Państwo, rodzice/opiekunowie przyszłych przedszkolaków,

w dniach od 22 lutego do 12 marca br. w godz. 10.00 – 12.00 zapraszamy na indywidualne rozmowy oraz zwiedzanie przedszkola. W związku z obostrzeniami możliwe jest zwiedzanie przedszkola tylko przez jedną osobę z dzieckiem, dlatego prosimy o wcześniejsze telefoniczne umawianie wizyty na konkretną godzinę.

Telefon do przedszkola: 22 633 01 19

zasady_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych – pdf zasady_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych – doc

harmonogram_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_w_szkolach_podstawowych_na_rok_szkolny_2021_2022

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI – cd

Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022

W związku ze zbliżającą się rekrutacją do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, informujemy o różnorodnych materiałach informacyjnych umieszczonych na stronach internetowych danych placówek. Są to: szczegółowe informacje o ofercie,  wirtualne spacery po szkole, prezentacje jak również filmiki. Jest też możliwość wzięcia udziału w dniach otwartych online lub osobistego zwiedzenia szkoły po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.

——————————————————————————————————————

 

Uchwała nr XLII/1285/2020 z dnia 10 grudnia 2020 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

 

Już niedługo Wasze dzieci  przekroczą próg naszego przedszkola. Rozumiemy, że martwicie się, czy Wasze dziecko będzie przeżywało rozstanie z rodziną. Jest to dla niego trudny moment, bo maluszek nie rozumie dlaczego ma zostać bez mamy i taty w obcym miejscu i w dodatku z obcymi paniami. Taka sytuacja budzi w nim lęk i strach.

Dlatego, kochani Rodzice bądźcie cierpliwi, spokojni i uśmiechnięci , bo Waszym pociechom udzieli się taki sam nastrój.

Drodzy Rodzice, nie martwcie się, bo przed Wami są jeszcze miesiąc na przygotowanie dzieci do przedszkola. W czasie wakacji bacznie obserwujcie i sprawdźcie czy dziecko

–        jest w miarę samodzielne, tj. próbuje rozebrać się i ubrać ( oczywiście bez rozpinania guzików, suwaków i wiązania butów);

–        potrafi samodzielnie jeść korzystając ze sztućców i kubeczka, gryźć pieczywo i inne twarde potrawy;

–        samodzielnie korzysta z toalety i potrafi zgłaszać swoje potrzeby fizjologiczne;

–        potrafi umyć buzię i ręce oraz je wytrzeć ręcznikiem;

–        potrafi odpoczywać w ciszy po obiedzie ( nie musi to być sen ,ale odpoczynek połączony ze słuchaniem bajek);

–        umie bawić się samo bez angażowania osób dorosłych, a jeśli bawi się w towarzystwie innych dzieci , to czy nie zabiera im zabawek, nie traktuje ich jak intruzów;

–        potrafi werbalnie zgłosić swoje potrzeby ,poprosić o coś lub zapytać.

Jeśli zauważycie, ze Wasze dzieci nie potrafią wykonać wielu czynności, nie przerażajcie się, a czas wakacyjny poświęćcie na obserwacje, zabawy i rozmowy. Po wakacjach wspólnie pomożemy dzieciom przekroczyć próg naszego przedszkola.

Dużo słońca, wiele ciekawych przygód oraz uśmiechu przez całe wakacje, wszystkim Rodzicom i dzieciom życzy personel przedszkola.

 

 wyprawka_2020_a5